Ryszard Stus odwołany z funkcji dyrektora słupskiego szpitala

30 grudnia 2014r. | Drukuj

Po kilkunastu latach kierowania Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Słupsku, Ryszard Stus został odwołany ze stanowiska. Powód? Utrata zaufania Zarządu Województwa Pomorskiego do dyrektora.

fot. archiwum

fot. archiwum

– W ostatnich kilku miesiącach sytuacja finansowa słupskiego szpitala była w złym stanie. Nie została podpisana umowa z NFZ na świadczenia udzielane w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym co skutkowało stratami w wysokości blisko 1,4 mln zł. Brak podpisania umowy z NFZ groziło także rozwiązaniem umowy unijnej pn. „Wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku” mogło to skutkować zwrotem środków w kwocie 5 mln zł – mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Ryszarda Stusa.

– Na razie nie chcę komentować tej decyzji – powiedział nam były już dyrektor.

Od dzisiaj obowiązki dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku pełni Bernadetta Lewicka, która była zastępcą dyrektora ds. lecznictwa.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz