Pijany potrącił kobietę w Lęborku

23 grudnia 2014r. | Drukuj

W Lęborku został zatrzymany mężczyzna, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję drogową, a następnie w czasie ucieczki z miejsca zdarzenia potracił na przejściu dla pieszych młodą kobietę. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. 

fot. gk

fot. gk

Dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez kierowcę innego pijanego kierowcy, który spowodował kolizję. Na miejscu zdarzenia okazało się, że kierowca audi jadąc ulicą Kossaka w ostatniej chwili zrezygnował z manewru wyprzedzania jadącej przed nim skody i uderzył w jej tył. Po zderzeniu kierujący audi uciekł z miejsca zdarzenia i w trakcie ucieczki, goniony przez kierowcę skody, potrącił przechodzącą prawidłowo przez przejście dla pieszych, młodą kobietę.

Policjanci przebadali na alkoteście uczestników zdarzenia. Kierowca skody był trzeźwy, natomiast 33-letni kierowca audi miał ponad promil alkoholu w organizmie i został osadzony w policyjnej celi. Z uwagi na to, że potrącona kobieta nie doznała poważnych obrażeń, zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową.

Zatrzymany, pijany kierowca audi, po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień i wysoka grzywna.

Mężczyzna odpowie również przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej, potrącenie pieszej oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia, za co grozi wysoka grzywna i kara ograniczenia wolności.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz