Policjanci ze Słupska wspierają WOŚP. Statuetka od Michała Fajbusiewicza trafiła na licytację

23 grudnia 2014r. | Drukuj

Komendant Miejski Policji w Słupsku mł. insp. Andrzej Szaniawski przekazał na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymaną w 2009 roku statuetkę „Temidy Magazynu Kryminalnego 997”. Zostanie ona zlicytowana, a zebrane pieniądze trafią na konto Orkiestry.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

Do statuetki „Magazynu Kryminalnego 997” nominowane były osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do wykrycia sprawców zawiłych spraw kryminalnych. W 1999 roku autorzy programu telewizyjnego „997” zainteresowali się sprawą brutalnego zabójstwa 70-letniej mieszkanki Pustowa koło Kępic. Po ośmiu latach od tragedii słupscy policjanci przy współpracy funkcjonariuszy z Gdańska wyjaśnili sprawę i wytypowali sprawcę zbrodni. W 2009 roku Łódzki oddział Telewizji Polskiej nagrodził policjantów ze Słupska statuetką z dołączonym certyfikatem potwierdzającym jej autentyczność.

W zeszły piątek w gabinecie Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku odbyło się uroczyste przekazanie figurki „Temidy Magazynu Kryminalnego 997”. Figurkę wraz z certyfikatem osobiście wręczył Pani Dyrektor Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku, a zarazem szefowej WOŚP w Słupsku Annie Maćkowiak, mł insp Andrzej Szaniawski Komendant Miejski Policji w Słupsku.

– Z ta nagrodą wiąże mnie wiele wspomnień, osobiście byłem zaangażowany w wykrycie tej sprawy jednak rozstając się z nią nie żałuje ponieważ trafia na szczytny cel. Jestem także przekonany, że licytacja „temidy” przyniesie kwotę, która w znacznym stopniu powiększy pulę słupskich ofiarodawców – powiedział komendant.

Anna Maćkowiak nie kryła zadowolenia z tegorocznego prezentu policjantów. Wyjaśniła przy tym, że funkcjonariusze ze Słupska od początku angażują się w organizację koncertu największej orkiestry świata.

-Dzięki temu, że mamy fantastycznych policjantów, kwesta uliczna pozostaje pod specjalnym nadzorem funkcjonariuszy i jest bezpiecznie. Zeszłoroczna licytacja „jednego dnia w fotelu komendanta” także w znaczny sposób zasiliła nasze konto za co serdecznie dziękujemy. Liczymy na to, że nasza licytacja zakończy się powodzeniem, a co najważniejsze skorzystają na tym chore dzieci – mówiła Anna Maćkowiak.

Aukcja rozpoczyna się od przysłowiowej złotówki.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz