„Hip-hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży” już w sprzedaży!

16 grudnia 2014r. | Drukuj

Książka autorstwa Przemysława Kacy „Hip-hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży” jest już do nabycia na stronie internetowej wydawnictwa Novae Res. Książka ukazuje pozytywną rolę hip-hopu w kształtowaniu postaw i zachowań młodzieży zagubionej w życiu, a także zwraca uwagę na funkcję terapeutyczną tego gatunku muzycznego.

fot.  facebook / Każde Dobre Serce Słupsk

fot. facebook / Każde Dobre Serce Słupsk

Hip-hop to nie tylko ulica, osiedlowa ławka, ale przede wszystkim głos protestu, buntu oraz głęboka poezja. Głos buntu przeciwko brutalnej rzeczywistości, z jaką spotykają się młodzi ludzie, dla których najważniejszą wartością w egzystencji jest wolność.

– Uważam, iż nie należy stygmatyzować tej kultury, a w człowieku nie powinna rodzić się odraza do pokolenia, które ceni sobie autentyczność i spontaniczność. Hip-hop jest dla wielu zagubionych życiowo ludzi sposobem życia. Moja książka ukazuje pozytywną rolę hip-hopu w kształtowaniu postaw i zachowań młodzieży, a także zwraca uwagę na funkcję terapeutyczną tego gatunku muzycznego. Zapraszam do lektury i do refleksji – mówi Przemysław Kaca.

Przemysław Kaca – licencjat, student II SDS na kierunku: Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z resocjalizacją, oraz na I SPS Praca socjalna w pomocy społecznej. Wychowawca w Placówce Socjalizacyjnej „Mój Dom-Moja Przyszłość” w Słupsku, koordynator wolontariatu. Autor publikacji pt. Hip-hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży. Zainteresowania badawcze: rola hip-hopu w kształtowaniu postaw młodzieży niedostosowanej społecznie, sytuacja nieletnich ciężarnych i matek przebywających w placówkach resocjalizacyjnych.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz