Świąteczne i noworoczne życzenia dla dzieci z Turcji, Rumunii, Grecji i Litwy

09 grudnia 2014r. | Drukuj

Uczniowie z klasy VI a, ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku, przygotowali życzenia świąteczne i noworoczne dla dzieci ze szkół, które wraz ze słupską szkołą realizują projekt Erasmus+ „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

fot. sp9.slupsk.pl

fot. sp9.slupsk.pl

– Przygotowanie kartek było pracą bardzo twórczą i przyjemną oraz dobrą okazją do ćwiczenia języka angielskiego, w którym na kartki wpisano życzenia – mówi Iwona Poźniak z SP nr 9.

Świąteczne i noworoczne kartki zostaną wysłane pocztą tradycyjną, więc powinny zostać doręczone do adresatów jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, a do Turcji zapewne dotrą tuż po Nowym Roku, gdyż do tego kraju list wysłany z Polski „idzie” około czterech tygodni.

Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie. Odpowiadając na wyzwania nakreślone przez dokumenty strategiczne europejskiej polityki (przede wszystkim strategię Europa 2020), program ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży.

W konkursie projektów wzięło udział 211 placówek oświatowych z całego kraju. Do realizacji zaakceptowano tylko 32 projekty. Projekt „A healthy mind in a healthy body” – „W zdrowym ciele, zdrowy duch” słupskiej „Dziewiątki” znalazł się na 10 miejscu ogólnopolskiej listy rankingowej. Na realizację zaplanowanych w tym projekcie działań Agencja przyznała słupskiej szkole 21 180 €.

Część tych środków zostanie przeznaczona na międzynarodowe spotkania, służące wymianie doświadczeń, dzieleniu się przykładami dobrych praktyk, tworzeniu systemowych rozwiązań w zakresie wdrażania działań projektowych i kształtowaniu prozdrowotnych postaw dzieci i młodzieży.

– Pozostała pula  zostanie spożytkowana na zakup środków trwałych, pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji zadań wynikających z założeń projektu. Będzie to między innymi: sprzęt sportowy, literatura i multimedia dotyczące zdrowego trybu życia i takie akcesoria które pomogą w upowszechnieniu efektów działań zrealizowanych w projekcie – mówi Paweł Dajer, dyrektor placówki oświatowej.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz