Studenci promują Akademię Pomorską poprzez wykłady

09 grudnia 2014r. | Drukuj

Studenci historii Akademii Pomorskiej wiedzą jak przyciągnąć ludzi do jej murów. W miniony piątek zorganizowali cykl wykładów dotyczących 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej. Przybyły tłumy słupszczan, którzy głodni wiedzy historycznej z zaciekawieniem słuchali o ciekawostkach historycznych oraz oglądali pamiątki z minionej epoki. 

DSC_1824

fot. nadesłane

– Zainteresowanie wykładami było ogromne, szacujemy, że odwiedziło nas ponad 300 osób. Z przyczyn logistycznych musieliśmy odmówić przyjścia na wykłady ponad 200 osobom, ale obiecaliśmy, że przyjdziemy do ich szkoły i tam poopowiadamy o historii – mówią organizatorzy.

Zobacz więcej: Chcesz poznać ciekawostki z okresu I Wojny Światowej? Przyjdź na wykład

W wykładach wzięli udział uczniowie słupskich szkół gimnazjalnych, licealiści oraz wolni słuchacze, którzy znaleźli dla siebie miejsce w sali.

– Planujemy w 2015 roku o wiele więcej podobnych przedsięwzięć z Festiwalem Historycznym na czele – mówią żacy.

Zobacz więcej: Zła sytuacja słupskiej uczelni. Powód: Zbyt mała liczba chętnych na studiowanie

Studenci w ten sposób promują Akademię Pomorską i zachęcają do studiowania historii na tej uczelni. W roku akademickim 2014/2015 władze uczelni nie otworzyły kierunku historii z powodu zbyt małej ilości chętnych. Rok drugi liczy pięciu studentów.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz