Dzëczé dzëwczã – nowy teledysk Damroki

01 grudnia 2014r. | Drukuj

Nowa piosenka jest kontynuacją znanej płyty „Kaszëbë Joł”. Przestrzeń utworu i przebojowa melodyka napisana przez Romanowskiego stanowi integralną całość z tekstem Damroki przenosząc nas gdzieś w odległe Kaszuby, jednocześnie będąc w teraźniejszości.

[youtube_sc url=http://youtu.be/xssdtwRqQYc]

Tekst jest oczywiście w języku kaszubskim i co ciekawe, Damroka nawiązuje w nim do… legendarnej księżniczki Damroki z którą zwiazanych jest wiele kaszubskich podań.

Charakter całosci jeszcze bardziej podkreślają unikalne zdjęcia przyrody Kaszub, a to za sprawą Marka Zarankiewicza – jednego z ciekawszych fotografów przyrody w Polsce. Marek jest również perkusistą Wolnej Grupy Bukowina, dzięki czemu udało się połączyć wrażliwość muzyczną z estetyką zdjęć i spojrzeniem na Kaszuby okiem „przyszywanego Kaszuby spod Opola”

Dzëczé dzëwczã wprowadza nas w niepowtarzalny klimat ziemi kaszubskiej i pokazuje jak z powodzeniem można łączyć tradycję z nowoczesnością, jednocześnie promując niepowtarzalną, tętniącą życiem przyrodę regionu.

Teledysk został zrealizowany dzięki Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla twórców kultury 2014.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz