W powiecie słupskim koalicja PO z PSL. Starostą będzie Kołodziejski

28 listopada 2014r. | Drukuj

Jak poinformowały władze lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego  w powiecie słupskim stworzą koalicje. Wczoraj doszło do podpisania umowy koalicyjnej. W nowej kadencji koalicja liczy 11 radnych z 21. Starostą zostanie Zdzisław Kołodziejski z PSL, wicestarostą Rafał Konon z PO.

fot. GK

fot. GK

– Cieszę się, że doszło do podpisania umowy ze sprawdzonym już koalicjantem. Za swój cel uważamy w tej kadencji zapewnienie wysokiego poziomu kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych na kierunkach zgodnych z zapotrzebowaniem społecznym i gospodarczym w regionie, podjęcie szerokich działań do podniesienia skuteczności walki z bezrobociem oraz dbałość o nowoczesną i atrakcyjną ofertę turystyczną, sportową i rekreacyjną – mówił Zbigniew Konwiński, szef lokalnych struktur PO.

Zdzisław Kołodziejski z PSL dodał, że zajmą się także polepszeniem infrastruktury komunikacyjnej na terenie całego powiatu oraz koalicja będzie ściśle współpracować z władzami miast i gmin z powiatu oraz w władzami wojewódzkimi.

– Widać wyraźnie, że Platforma Obywatelska wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym tworzy koalicje na każdym szczeblu samorządowym, myślę że takie rozwiązanie jest najlepszą decyzją dla szybszego  rozwoju powiatu słupskiego – mówił Jan Leonczuk, radny powiatu z gminy Kępice.

Tym samym Sławomir Ziemianowicz po dwóch kadencjach bycia starostą ustępuje na rzecz Zdzisława Kołodziejskiego. Ten drugi był już starostą słupskim w latach 2002-2006.


Opublikowano w: PolecaneSłupskWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz