Ogromne ilości nielegalnego alkoholu w Gdyni

27 listopada 2014r. | Drukuj

Prawie 1100 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli w Gdyni funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Alkohol wart jest blisko 100 tys. złotych.

morski.strazgraniczna.pl

morski.strazgraniczna.pl

Kolejną w tym miesiącu nielegalną hurtownię alkoholu zlikwidowali w Gdyni funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Na jednej z posesji ujawnili blisko 1100 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy, który miał trafić na trójmiejskie targowiska. Zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 47 do 56 lat. Wszyscy to mieszkańcy woj. pomorskiego.

Działania przeprowadzono wspólnie z policjantami CBŚP. Spirytus znajdował się w pięciolitrowych pojemnikach plastikowych oraz w szklanych butelkach. Były też arkusze z naklejkami „Spirytus”, „Spirytus Gdański” i „Spirytus Rektyfikowany” oraz niewielkie ilości papierosów i tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W mieszkaniu jednego z mężczyzn strażnicy graniczni ujawnili dodatkowo prawie 40 litrów spirytusu.

Po wykonaniu czynności procesowych zatrzymanych mężczyzn zwolniono. Grozi im kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. Alkohol warty blisko 100 tys. zł zabezpieczyła Straż Graniczna, która prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.

To w ostatnim czasie kolejne ujawnienie przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej tak dużych ilości nielegalnego alkoholu. Na przełomie października i listopada strażnicy graniczni skonfiskowali w Gdańsku, Gdyni i innych miejscowościach woj. pomorskiego przeszło 3,5 tysiąca litrów spirytusu, 173 kg tytoniu i prawie 320 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kilka dni później w Gdyni zabezpieczyli 900 litrów tego alkoholu, a tydzień temu w Gdańsku 1500 litrów. W tym miesiącu Straż Graniczna na Pomorzu zajęła łącznie 7 tys. litrów nielegalnego spirytusu o wartości przeszło pół miliona złotych.


Opublikowano w: GdyniaPolecaneTrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz