Gra miejska. Policyjny Patrol Szkół Mundurowych

24 listopada 2014r. | Drukuj

Kolejny już II Słupski Patrol Szkół Mundurowych rozegrano na ulicach Słupska. Udział w imprezie wzięli uczniowie miejscowych szkół ponadgimnazjalnych, w których funkcjonują klasy policyjne. Puchary i nagrody uczestnikom wręczyła Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, Barbara Zakrzewska, mł insp. Tomasz Majkowski Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku oraz insp. Jacek Gil Komendant Szkoły Policji w Słupsku.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

Promocja samodzielności, kreatywności młodzieży i ruch fizyczny to główne założenia jakie postawił przed sobą organizator II Słupskiego Patrolu Szkół Mundurowych w Słupsku. Gospodarzem i zarazem inicjatorem akcji byli uczniowie słupskiego „Mechanika”.

Udział w zawodach wzięli reprezentanci klas policyjnych słupskich szkół ponadgimnazjalnych. Jak sami o sobie mówią, chcą w przyszłości zostać policjantami i służyć społeczeństwu. Rywalizacja podzielona była na dwie części. Pierwszą, rozpoczął test sprawnościowy w hali sportowej im. Tadeusza Gwiżdżą przy słupskim „Mechaniku”. Zadanie polegało na pokonaniu w jak najkrótszym czasie toru przeszkód. Jego elementy zbliżone były do toru przeszkód, jaki pokonują podczas procedury doborowej kandydaci do służby w Policji.

Po części sportowej każdy zespół wyruszał na ulice Słupska ze specjalną mapą o naniesionymi na niej punktami kontrolnymi. W ramach konkurencji „Patrol w mieście” każdy zespół miał do pokonania 11 kilometrową trasę, na której znajdowały się punkty kontrolne ze specjalnymi lampionami. Każdy patrol musiał dotrzeć do punktów w kolejności, która została określona na mapie. Punkty zawierały określony kod literowy, który należało wraz z czasem dotarcia wpisywać na kartach kontrolnych. Jedna z konkurencji odbyła się na strzelnicy przy ul. Orzeszkowej, gdzie zawodnicy oddawali strzały z broni pneumatycznej.

Uroczyste zakończenie imprezy odbyło się wieczorem w siedzibie „Mechanika” przy ulicy Niedziałkowskiego. I i III miejsce zdobyły drożyny Szkoły Mechanicznej, natomiast II miejsce zdobył Zespół Szkół Informatycznych.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz