Uwaga. Fałszywki w obiegu

19 listopada 2014r. | Drukuj

Dwóch mieszkańców gminy Kępice produkowało i wprowadzało do obiegu fałszywe banknoty. Zostali przyłapani dzięki czujności ekspedientki.

fot. archiwum

fot. archiwum

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Słupsku zajmowali się sprawą fałszerstwa pieniędzy. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy na terenie gminy Kępice, sprawcy wprowadzali banknoty 20 i 50 złotowe. Śledczy zajmując się tą sprawą ustalili, że związek z tym procederem może mieć 39-letni mieszkaniec Kępic. Podczas przeszukania jego mieszkania kryminalni oprócz drukarki i komputera, które posłużyły sprawcy do produkowania fałszywek, zabezpieczyli cztery fałszywe banknoty o nominałach 50 złotych.

W tym samym czasie ekspedientka jednego z miejscowych sklepów powiadomiła policję o ujawnieniu fałszywego banknotu o nominale 20 złotych. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec gminy Kępice próbował zapłacić nim za alkohol i produkty spożywcze. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Potwierdziły się także przypuszczenia śledczych, iż sprawcy działali wspólnie. Jeden z nich zajmował się produkcją fałszywek, natomiast drugi wprowadzał je do obrotu. Z policyjnych informacji wynika także, iż takich banknotów sprawcy wyprodukowali co najmniej kilkanaście. Płacili nimi w okolicznych sklepach za alkohol i artykuły spożywcze.

Zatrzymanym zostały postawione zarzuty podrabiania i wprowadzania do obrotu fałszywych banknotów. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru, zakazu opuszczania kraju i poręczenie majątkowe. Za fałszowanie pieniędzy grozi kara nawet do 25 lat więzienia.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz