Trzej nieletni kradli skutery żeby sobie pojeździć

18 listopada 2014r. | Drukuj

Policjanci ze Słupska wyjaśnili sprawę kradzieży czterech motorowerów, do których doszło w listopadzie na terenie Słupska. Sprawcami okazali się trzej nieletni mieszkańcy tego miasta w wieku 14-16 lat. Odzyskane przez policjantów skutery zostały już zwrócone pokrzywdzonym.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

Śledczy zajmując się kolejnymi zgłoszeniami zaginionych skuterów prowadzili intensywne działania aby wyjaśnić wszystkie okoliczności tych kradzieży. Przesłuchania świadków i ustalenia doprowadziły do wytypowania wersji, na podstawie których prowadzono postępowanie. Wszystko wskazywało na to, że sprawcami mogli być młodzi ludzie, mieszkańcy osiedla Niepodległości, którzy po szkole w godzinach popołudniowych dokonują tych kradzieży.

– W miniony poniedziałek, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał zgłoszenie o kilku młodych osobach brawurowo jeżdżących skuterem po osiedlu. Natychmiast w tamto miejsce udały się patrole policji. Już kilka minut od zgłoszenia mundurowi zauważyli skuter, a przy nim trzech chłopców. Nastolatkowie na widok policjantów wskoczyli na skuter, w trojkę zaczęli nim uciekać, a następnie porzucili go biegnąc w stronę pobliskich pół. Tam zostali zatrzymani. Okazało się, że są to słupszczanie w wieku 14 i 16 lat – komentuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Teraz sprawą nastolatków zajmie się sąd rodzinny i nieletnich, który zadecyduje o ich dalszym losie.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz