Promocja tomiku wierszy w Muzeum

18 listopada 2014r. | Drukuj

Dziś w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbędzie się promocja tomiku wierszy Elżbiety Bugajnej pt. „Ruchna nôdzeje”.

Muzeum Wejherowo

Muzeum Wejherowo

Spotkanie połączone będzie e z koncertem chóru „Strzelenka” z Tuchomia pod dyrekcją Karola Krefty. Start o godzinie 18.00.

Elżbieta Bugajna – poetka, nauczycielka, regionalistka. Pierwszy tomik poezji „Miłotã niosã” wydała w 2008 r. Absolwentka filologii polskiej (UG) oraz teologii (UKSW). W 2013 roku obroniła pracę doktorską z teologii pod tytułem „Tajemnica Boga Ojca w kaszubskiej poezji religijnej” na UKSW w Warszawie. Pełni funkcję eksperta MEN w komisjach egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli. Wielokrotna laureatka licznych konkursów poetyckich, m. in. Konkursu im. M. Stryjewskiego w Lęborku, Konkursów Maryjnych w Kościerzynie i Sianowie, „Złote Jaje” w Kartuzach. Posiada także tytuł mistrza Polski w zażywaniu tabaki – zwyciężyła w X Mistrzostwach Polski w Zażywaniu Tabaki.

Od wielu lat aktywnie działa na rzecz małej Ojczyzny i języka kaszubskiego. Przez wiele lat pełniła funkcję prezesa i wiceprezesa w oddziale Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Somoninie. Z okazji 25-lecia oddziału opracowała jego monografię historyczną (2004). Zasiada w Radzie Naczelnej Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Radzie Języka Kaszubskiego. Prowadziła Koło Młodych Kaszubów w ZS w Goręczynie. Organizowała szereg konkursów, działań dla dzieci i młodzieży w swojej gminie i o zasięgu ponadlokalnym, m.in. dziewięć edycji Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego. Opracowała kaszubskie nazwy ulic we wsi Ostrzyce oraz nazwy miejscowości gminy Somonino. Odznaczona medalem 50-lecia ZKP oraz medalem KEN i srebrną odznaką „Solidarności”.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaWejherowo
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz