Wyjazd nagrodą w IV Gminnym Konkursie Wiedzy o Kaszubach

12 listopada 2014r. | Drukuj

4 listopada uczniowie szkół podstawowych gminy Cewice wraz z opiekunami wyjechali do Doliny Jadwigi. Wycieczka była nagrodą za udział w IV Gminnym Konkursie Wiedzy o Kaszubach dla klas IV – VI.

fot. ZKP Cewice

fot. ZKP Cewice

W tej malutkiej kaszubskiej miejscowości, w gospodarstwie agroturystycznym wzięli udział w zajęciach edukacyjnych.  Program był bardzo bogaty. Dzieci wysłuchały legendy kaszubskie opowiadane przez panią Gabrielę Tesmer, zapoznały się z zagrodą rolniczą, przygotowały kluseczki do zupy ziemniaczanej, piekły bułeczki i jadły plińce. Odbyły również wycieczkę AGROBUSEM do lasu, gdzie spotkały Borową Ciotkę z kuferkiem słodyczy. Szczególnie interesujące były warsztaty z kaszubszczyzny prowadzone przez kapelę „ Bas” z Sierakowic. Członkowie kapeli, państwo Klasa opowiadali uczniom o historii Kaszub, zwyczajach i legendach, naszym języku, pieśniach i tańcach. Dzieci słuchały i śpiewały wspólnie z kapelą różne piosenki biesiadne w języku kaszubskim, grały na burczybasie i diabelskich skrzypcach, tańczyły, układały puzzle ze wzorami kaszubskimi.

Na zakończenie wszyscy udali się autokarem do restauracji Kameleon w Puzdrowie na przepyszny obiad. Zadowolone miny uczestników, pozwalają twierdzić, że wycieczka była bardzo udana.

Konkurs został dofinansowany ze środków Gminy Cewice w  ramach powierzonego do realizacji zadania publicznego  „Pielęgnowanie tradycji, dóbr kultury i promowanie kultury społeczności gminy Cewice”. Patronat medialny nad konkursem objęła Gazeta Kaszubska.

Galeria


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz