Prace na sopockim dworcu idą pełną parą

05 listopada 2014r. | Drukuj

Sopocki dworzec oraz jego otoczenie zmieniają swoje oblicze. Wczoraj nad kompleksem dworcowym zawisła wiecha co oznacza, że cały jest już zadaszony. Dworzec będzie gotowy w połowie przyszłego roku.

bgi.com.pl / wizualizacja

bgi.com.pl / wizualizacja

Nowy dworzec w Sopocie powstaje na miejscu starego wyburzonego w zeszłym roku. Będzie on zintegrowany z zespołem budynków biurowo-handlowo-usługowych. Przebudowie ulegną również okoliczne ulice. Dzięki temu prosto z pociągu podróżni będą wchodzić na zagospodarowany plac wyłączony z ruchu kołowego, prowadzący wprost na ul. Bohaterów Monte Casino. Ten dwupoziomowy plac miejski będzie stanowić centralną część kompleksu z elementami małej architektury, zielenią miejską, interaktywną fontanną oraz ogródkami kawiarni i restauracji. W tym miejscu planuje się też budowę garaży podziemnych oraz parkingu naziemnego.

Poza dworcem, biurami i punktami gastronomicznymi w zespole budynków powstanie również hotel. Pracę w kompleksie ma znaleźć około 400 osób.

Budowla powstaje w ramach umowy podpisanej z miastem na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Inwestorem jest Bałtycka Grupa Inwestycyjna. Koszt przedsięwzięcia to 100 mln złotych. Sopocki dworzec ma zostać oddany do użytku w 2015 roku.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz