Zielone światło dla inwestycji na molo Rybackim

03 listopada 2014r. | Drukuj

Gdyńskie molo Rybackie zamieni się w luksusową dzielnicę z mieszkaniami, pomieszczeniami usługowymi, biurowymi i handlowymi. Będzie też nowa marina na około 120 jachtów.

gdynia.pl/ wizualizacja

gdynia.pl/ wizualizacja

Nowe centrum miasta, które powstanie na molo Rybackim w Gdyni będzie nosiło nazwę Śródmieście Morskie. 30 października Polski Holding Nieruchomości, właściciel Dalmoru podpisał umowę z firmą mLocum na budowę pierwszych sześciu budynków. Staną one pomiędzy Sea Towers i pirsem Kutrowym. Każdy z nich będzie miał pięć kondygnacji – na czterech znajdą się mieszkania, natomiast partery zostaną przeznaczone pod funkcje użytkowe. Według planów ma powstać około 170 mieszkań z których prawie wszystkie będą posiadać widok na morze. Prace rozpoczną się w przyszłym roku natomiast zakończą w 2017.

Równolegle do pierwszego etapu zabudowy molo Rybackiego toczyć się będą prace nad nową mariną w basenie Prezydenta. Przewidywana jest budowa trzech pomostów z miejscami na około 120 jachtów oraz stworzenie budynku bosmanatu. Jak informuje Krzysztof Rychlicki, prezes zarządu Dalmor S.A. realizującego przedsięwzięcie, oferta części miejsc w marinie ma być skierowana do nabywców mieszkań w powstających budynkach, którzy oprócz hali garażowej będą mieli do dyspozycji także przestrzeń na zacumowanie jachtu lub motorówki. Jeśli wszystko pójdzie z godnie z planem, marina zostanie otwarta w 2016 roku.

Zabudowa mola Rybackiego to kolejna faza powstawania gdyńskiego waterfrontu, którego pierwszym elementem były wieże Sea Towers. Już w przyszłym roku wysokościowiec będzie miał sąsiedztwo gdyż zakończy się trwająca od września 2013 roku budowa biurowca banku PKO oraz hotelu Courtyard Marriott.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz