Dzień otwarty lęborskiego Dworca Kolejowego

31 października 2014r. | Drukuj

W poniedziałek, 3 listopada w Lęborku odbędzie się Dzień Dworca Kolejowego. Na przybyłych gości czeka moc atrakcji. Start o godzinie 13.00.

P.Majewski/Lębork nocą

P.Majewski/Lębork nocą

PKP zaprasza lęborczan na Dzień Dworca kolejowego. W programie m.in. występ Orkiestry Dętej „Ziemia Lęborska”. Uczestnicy – dzieci i dorośli – będą mogli sprawdzić swoją sprawność w multimedialnej grze kolejowej, wziąć udział w warsztatach architektoniczno-kolejowych oraz zabawach w budowanie kolorowej lokomotywy i dekorowanie pociągu.

Dworzec PKP wraz z otoczeniem został wyremontowany i zmodernizowany przez PKP S.A. w ramach ogólnopolskiego programu, do którego zakwalifikowano część obiektów dworcowych, pod warunkiem zobowiązania lokalnych samorządów do ich przejęcia i zagospodarowania. Samorząd Lęborka zgodził się na taki warunek. Część  dworca Miasto zagospodarowało na działalność kulturalną. Stworzona tam została „Stacja Kultura”. W ramach tego projektu Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” przeniesie część swojej działalności kulturalnej, prowadzonej dotąd w wynajmowanych pomieszczeniach. W „Stacji Kultura” odbywać się będą zajęcia, próby i występy lęborskich grup i zespołów, działających pod opieką LCK „Fregata”. Na „Stacji Kultura” siedzibę będą miały LOT „Ziemia Lęborska-Łeba” i Koło PTTK.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. ZYGI pisze:

    PROSZE O ODPOWIEDZ -DLACZEGO NA DWORCU NIE DZIAŁAJĄ EKRANY PODSWIETLONY ROZKLAD JAZDY ,TELEWIZORY !?

Dodaj komentarz