TEDx Gdynia po raz trzeci. Tym razem pod hasłem „Dziś. Jutro. Miasto”

29 października 2014r. | Drukuj

Spotykają się aby, zgodnie z mottem, popularyzować „idee warte rozpowszechniania”. Organizowana w różnych stronach świata konferencja naukowa TEDx dotarła także do Gdyni – w tym roku odbędzie się po raz trzeci. Do czwartku 29 października przyjmowane są zgłoszenia uczestników.

fot. www.facebook.com/TEDxGdynia

fot. www.facebook.com/TEDxGdynia

TEDx to konferencja organizowana na zasadach licencji amerykańskiej Sapling Foundation. Litera „x” oznacza, że jest to wydarzenie lokalne i niezależne, z zachowaniem niektórych reguł TED. W przypadku Gdyni  jest to limit 100 uczestników przysłuchujących się wykładom. Z kolei każdy z mówców ma 18 minut na prezentację. Tegorocznej edycji przyświeca hasło Dziś. Jutro. Miasto. Wspólnie chcemy przyjrzeć się miejskiej tkance oraz mechanizmom i procesom, które ją kształtują. Zaprosiliśmy prelegentów, którzy w różny sposób opowiedzą jak funkcjonuje miasto jako organizm, społeczność i przestrzeń. Jakie są wizje miasta przyszłości – tłumaczy Katarzyna Ziemann z PPNT Gdynia, współorganizującego wydarzenie i dodaje: – Wśród mówców są między innymi  Łukasz Pancewicz, Magdalena Małachowska i Jacek Kotarbiński. Ale zgodnie z zasadą TEDx dopiero w trakcie wydarzenia możemy ujawnić tematy ich wystąpień.

Gdyński TEDx odbędzie się 6 listopada w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98), o godz. 18.00. Zgłoszenie dla słuchaczy jest bardzo proste i w zasadzie polega na przekonaniu organizatorów, dlaczego to właśnie my powinniśmy zostać wybrani – wyjaśnia Ziemann. Taki sposób doboru uczestników pozwala wybrać tych, którzy są rzeczyywiście ciekawi tej inicjatywy. W zeszłym roku chętnych było prawie dwa razy tyle co miejsc, bo ponad 180 – dodaje.

Przypomnijmy, rejestrować się można do czwartku 29 października, do godz. 23.59 na stronie www.tedxgdynia.org/. Dwa dni później chętni dostaną informację zwrotną dotycząca ewentualnego udziału.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz