Inkubator dla aktywnej rodziny

22 października 2014r. | Drukuj

To pierwsze takie miejsce w północnej Polsce. Głównym zadaniem inkubatora, stworzonego przez Fundację Mamy z Morza, a współfinansowanego przez rządowy program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Miasto Gdynia, jest wzmacnianie więzi nie tylko pomiędzy matką i dzieckiem, ale również integracja trójmiejskich rodziców.

mat. prasowe

mat. prasowe

W całej aglomeracji jest sporo miejsc do zabawy, które mogą odwiedzać rodzice wraz ze swoimi małymi pociechami. Problem jednak polega na tym, że w wielu z nich należy zapłacić kilkadziesiąt złotych za prowadzone tam zajęcia.

W gdyńskim inkubatorze, czyli bibliotece Pod Makami na Karwinach, odbywają się całkowicie za darmo. W zajęciach można uczestniczyć od poniedziałku do piątku, co daje w sumie 20 godzin. To fajna inicjatywa zwłaszcza, że rodzice często nie wiedzą co zrobić z dzieckiem, które jeszcze nie chodzi do przedszkola. Dzięki inkubatorowi chcemy stworzyć aktywną i zintegrowaną społeczność rodziców, która później sama będzie mogła prowadzić kreatywne ćwiczenia dla swoich dzieci w domu – mówi Anna Żukowska z Fundacji Mamy z Morza.

I tak na przykład, w poniedziałki chętni mogą wziąć udział w Zmysłotece. Zajęcia polegają na poznawaniu nowych zapachów. Wystarczy przynieść ze sobą różne pachnące rzeczy, na przykład: kawałek jabłka, kiełbasę lub świeczkę zapachową. Z tych przedmiotów powstaną zapachowe zagadki. We wtorki Muzyka dla smyka jest propozycją dla wszystkich małych melomanów, a spotkania z ekspertem są okazją do bezpłatnych konsultacji psychologicznych i logopedycznych. W piątki Edu dzieciaki, to wstęp do nauki biologii, a Mali artyści do plastyki. Akademia rodziców to propozycja dla wszystkich, którzy chcą umocnić relacje rodzic-dziecko.

Zajęcia odbywają się w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 14 Pod Makami przy ulicy Brzechwy 3/5. Dodatkowo w co drugą sobotę zajęcia są prowadzone w Filii MBP nr 2 w Śródmieściu przy ulicy Żeromskiego 36. Cykl zajęć Inkubatora potrwa do końca listopada 2015 roku. Więcej informacji o projekcie na stronie http://www.inkubator.mamyzmorza.org/.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze