Ciąg dalszy wielkich inwestycji w Porcie Gdynia

16 października 2014r. | Drukuj

Rozpoczyna się przebudowa nabrzeża Rumuńskiego, zlokalizowanego w Basenie V. Prace, które potrwają 13 miesięcy, za kwotę 45 milionów złotych zrealizuje firma Strabag.

fot. port.gdynia.pl

fot. port.gdynia.pl

Stosowną umowę podpisano 10 października 2014 roku w siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA. Dotyczy ona pierwszej fazy projektu, która zakłada przebudowę prawie 356 metrów bieżących nabrzeża, remont dróg i torów kolejowych na tym odcinku, a także pogłębienie przyległego akwenu do głębokości 13,5 m. Ponadto zmodernizowana zostanie sieć sanitarna, deszczowa i wodociągowa. Zakończenie tego etapu, według umowy, nastąpi w listopadzie 2015 roku, a oddanie do użytkowania planowane jest na 1 stycznia 2016 roku. W drugiej fazie remont czeka pozostała część nabrzeża Rumuńskiego, które w całości ma długość 634 m. Zarząd Morskiego Portu Gdynia ubiega się o dofinansowanie projektu ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

To kolejna inwestycja w gdyńskim porcie. Stopniowo unowocześniane są wszystkie nabrzeża, by zwiększyć możliwości przeładunkowe i dostosować parametry infrastruktury do zmieniających się wymagań technologicznych i rynkowych. Chodzi przede wszystkim o umożliwienie zawijania i cumowania największych statków na świecie o zanurzeniu sięgającym nawet 15 metrów. Tylko w taki sposób Port Gdynia może utrzymać silną pozycję na Bałtyku.

Warto przypomnieć, że trwają prace nad budową nabrzeża Bułgarskiego oraz projektem powiększenia obrotnicy portowej i poprawienia dostępności kolejowej.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze