Lew udusił jedną z samic w gdańskim zoo

14 października 2014r. | Drukuj

Wczoraj w gdańskim ZOO lew zagryzł jedną z samic. Do zdarzenia doszło na oczach zwiedzających. Zwierzęta przyjechały do Gdańska na początku października.

lew-zoo-gdansk

13 października samiec lew Argo w czasie przygotowywania do wieczornego posiłku zaatakował 1,5-roczną samicę Bergi. Najpierw doszło do krótkiej gonitwy zwierząt po czym samiec chwycił samicę za gardło i po kilku minutach udusił. Próby rozdzielenia zwierząt nie powiodły się.

Lwy przyjechały do gdańskiego Ogrodu Zoologicznego 6 października. Na początku samiec i trzy lwice były osobno. W niedługim czasie zostały wprowadzone do głównej woliery, gdzie 11 października podczas Dnia Otwartego po raz pierwszy mogli je podziwiać goście przybywający do ogrodu. W tym dniu, mimo ogromnej liczby zwiedzających, zwierzęta zachowywały się spokojnie, spały i wyglądały na znudzone.

Trudno jednoznacznie określić przyczyny poniedziałkowego zachowania samca. Zwierzęta od wtorku 7 października br. przebywały razem i nie wykazywały wobec siebie agresji. Są to zwierzęta młode i tym bardziej wydawało się, że bezkonfliktowo stworzą grupę rodzinną – informuje w swoim oświadczeniu widocznym na stronie Zoo Michał Targowski, dyrektor Ogrodu.

W najbliższym czasie zostaną podjęte dalsze próby scalenia grupy i oswojenia zwierząt z wybiegiem zewnętrznym.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz