Pielęgniarka chora na świńską grypę

14 stycznia 2011r. | Drukuj

Kolejne zachorowania na świńską grypę na Pomorzu. Już 19 odnotowanych przypadków! Wczoraj wirusa AH1N1 potwierdzono u pielęgniarki w Miastku.

fot. gk: Wirus AH1N1

Do zarażenia 37-letniej pielęgniarki ze szpitala w Miastku doszło podczas opieki nad chorym na świńską grypę leżącym w tym szpitalu. Teraz ona sama leczy się na oddziale wewnętrznym miasteckiego szpitala. W placówce tej przebywa jeszcze 63-letni mężczyzna z tym samym wirusem. Kolejne dwa przypadki potwierdzono u młodych kobiet w Słupsku. To już sześć zachorowań w tym mieście.  Natomiast w bytowskim szpitalu przebywa dwóch pacjentów z wirusem AH1N1. Jeden z nich, 30-letni mężczyzna, jest w ciężkim stanie i już drugi tydzień leży podłączony do respiratora na OIOM-ie. Bytowski szpital podjął decyzję o zamknięciu oddziałów dla odwiedzających. Na Pomorzu świńską grypę stwierdzono już u 19 osób. Trzy osoby zmarły.


Opublikowano w: BytówSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także