Koncert pod hasłem „Niećpa” z udziałem słupskich policjantów

10 października 2014r. | Drukuj

Propagowanie życia bez nałogów, profilaktyka uzależnień to główne przesłanie cyklu ogólnopolskich koncertów pod nazwą „NIEĆPA”. W imprezie, która odbyła się w hali „Gryfia” wzięli udział policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku. Uczestnikom koncertu przekazywali ulotki i dyskutowano na temat zagrożeń związanych z narkomanią oraz alkoholizmem. Gwiazdą wieczoru był zespół Enej.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

W ramach tegorocznej edycji akcji „NIEĆPA” w hali „Gryfia” w Słupsku odbył się koncert zespołu Enej. W akcję już od kilku lat aktywnie włączają się mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Na stoisku promocyjnym policjanci rozdawali uczestnikom koncertu ulotki profilaktyczne, materiały promocyjne. Zanim jednak na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru, widownię rozgrzewał zespół STO %. W przerwach pomiędzy wykonawcami prelekcje dotyczące profilaktyki uzależnień prowadzili specjaliści z Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.

Uczestniczący w koncercie słupscy policjanci wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta, zajmującymi się problematyką profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, dzielili się swoją wiedzą o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków oraz nadużywaniem alkoholu. W rozmowach bardzo często przewijał się problem dopalaczy.

Oprócz bezpośredniej informacji osoby zainteresowane otrzymywały również ulotki i plakaty propagujące zdrowy styl życia, informujące o zagrożeniach Policyjny punkt konsultacyjny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży i osób dorosłych. W tegorocznym koncercie wzięło udział około 2 tysięcy osób.

– Poza Słupskiem akcje profilaktyczne odbywają się również w Warszawie, Katowicach, Lublinie i Włocławku. W każdej z nich uczestniczy po kilka tysięcy osób w różnym wieku. Widać, że nasza inicjatywa przynosi efekty. Po koncertach, do nas jak i do policjantów zgłaszają się rodzice, których dzieci deklarują, że nie będą sięgały po używki – powiedział Piotr Janusewicz, organizator koncertu.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze