Pogrzeb Anny Przybylskiej odbędzie się w czwartek w Gdyni

07 października 2014r. | Drukuj

– Bardzo dziękujemy za wszystkie płynące do nas wyrazy wsparcia, wspomnienia, kondolencje i modlitwy – napisała rodzina Anny Przybylskiej w specjalnym oświadczeniu na stronie internetowej aktorki.

fot. Krzysztof Romański

fot. Krzysztof Romański

„Nabożeństwo żałobne w intencji Ś.P. Anny Przybylskiej odprawione zostanie 9 października 2014 roku o godz. 13:00 w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. Armii Krajowej w Gdyni. Odprowadzenie do grobu nastąpi o godz. 15:00 na Cmentarzu Parafialnym przy Parafii pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Gdyni, Oksywie, ul. Płk. Dąbka” – napisali bliscy przedwcześnie zmarłej aktorki.

Rodzina Anny Przybylskiej prosi także o nieskładanie kondolencji i nie wykonywanie zdjęć „w tych niezwykle trudnych dla nich chwilach”.

„Prosimy również o nieprzynoszenie kwiatów. Podczas uroczystości pogrzebowych odbędzie się kwesta na Hospicjum im. Świętego Wawrzyńca w Gdyni, poświęcona pamięci Zmarłej, która przez wiele lat angażowała się w pomoc na rzecz potrzebujących i chorych. Działalność bliskiego sercu Anny Hospicjum można wspomóc, kierując datki na konto: Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Wawrzyńca Dom Hospicyjny dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”, 75124035101111000043182794, Bank PEKAO SA II O/Gdynia” – czytamy w oświadczeniu.

Księga kondolencyjna została wyłożona w Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) w dniach 7-10 października 2014 roku. Wpisy można składać w godzinach 10:00-19:00.

Anna Przybylska urodziła się w Gdyni, niespełna 36 lat temu, 26 grudnia 1978 roku. Od ponad roku zmagała się z nowotworem. Anię zapamiętamy przede wszystkim jako wielkiego człowieka – zawsze uśmiechniętą, pełną energii, rodzinną, gotową by pomagać innym i – mimo sławy – skromną i prostolinijną. W pamięci zostaną nam jej liczne role w filmach i serialach telewizyjnych, ale również jej miłość do Gdyni, w której się wychowała i chodziła do szkoły. Poproszona o pomoc, nigdy nie odmawiała, niczego w zamian nie oczekując. Jeśli tylko nie kolidowało to z jej obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi, uczestniczyła w gdyńskich akcjach charytatywnych i społecznych. W 2008 roku, będąc u szczytu sławy, bezinteresownie wzięła udział w jednej z miejskich kampanii promocyjnych. Jeszcze rok temu zachęcała gdynian do aktywnego trybu życia.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz