Alchemia Daru

06 października 2014r. | Drukuj

Tworzyć sztukę dla innych, jako dar. Dar, który wraca do nas, jako sztuka. To wyzwanie, które podjęła słupska artystka Katarzyna Tomasiak, w swoim najnowszym projekcie „Alchemia Daru”. Dzięki niemu słupszczanie sami staną się artystami i darczyńcami, twórcami i odbiorcami.

fot. hotel-magnolia.pl

fot. hotel-magnolia.pl

Podstawową ideą projektu jest przygotowanie podarku. Nie musi być on kosztowny, ale musi być przemyślany i wyrażać to co chcemy przekazać, nawet w najprostszych środkach. Jeżeli mamy wiele do przekazania możemy przygotować kilka podarków. Jedynym ograniczeniem jest wielkość, która musi zamknąć się w pakunku o rozmiarach maksymalnych 30x30x30 cm. Podarki należy owinąć szarym papierem lub gazetą oraz przewiązać sznurkiem. Jest to ważne ponieważ każdy twórca/darczyńca, także otrzyma podarek niespodziankę.

Dzieła zostaną rozdane i zaprezentowane podczas „I wernisażu” 18 października 2014 r. o godz. 13.00 w Czerwonym Spichlerzu.

Tam też odbędzie się kolejna część projektu „Alchemia Daru”. Każdy podarek, który znajdzie swojego nowego właściciela, zostanie z nim sfotografowany. Wizerunki artystów trafią do katalogu, zaprezentowanego następnie podczas „II wernisażu”, który odbędzie się w Mikołajki 6 grudnia 2014 r., także w Czerwonym Spichlerzu.

Swoje prace/dary można zostawiać do 16 października w Słupskim Ośrodku Kultury przy ul. Braci Gierymskich 1 lub w Zespole Szkół Technicznych Drzewniak przy ul. Szymanowskiego 5.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz