Z Pomorza łatwiej dojedziemy w Bieszczady

03 października 2014r. | Drukuj

Dobra informacja dla wielbicieli górskich wędrówek. Od grudnia droga w Bieszczady stanie się łatwiejsza. PKP Intercity wznawia bezpośrednie połączenie z Gdyni do Zagórza.

fot. Marcin Gacek/CC/Wikimedia

fot. Marcin Gacek/CC/Wikimedia

Z gdyńskiego dworca można było bezpośrednio dojechać w Bieszczady jeszcze na początku XXI wieku. Choć podróż trwała długo, można ją było odbyć w komfortowych warunkach, bez konieczności przesiadania się. Potem jednak kolej stopniowo zaczęła wycofywać się z eksploatacji niezelektryfikowanych i wymagających modernizacji tras na Podkarpaciu. Z rozkładu usunięto więc także pociąg z Gdyni do Zagórza. By dostać się na bieszczadzkie połoniny turysta z Pomorza albo musiał wybrać dojazd samochodem, albo planować długotrwałą i wymagającą wielu przesiadek podróż autobusową. Teraz ma się to zmienić.

Wraz z wejściem w życie w grudniu nowego rozkładu jazdy, PKP Intercity reaktywuje połączenie z Gdyni do miejscowości Zagórz, nazywanej bramą do Bieszczadów. – Będzie to grupa wagonów kursujących z pociągiem TLK „Monciak” na trasie z Gdyni przez Iławę, Warszawę, Kraków i Rzeszów. Pociąg pojedzie codziennie, a podróż potrwa około 16 godzin – informuje Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz