Próba przekupstwa nie wyszła mu na dobre

30 września 2014r. | Drukuj

W niedzielę na drogach powiatu lęborskiego prowadzone były działania „trzeźwość i narkotyki”. Z 368 kierowców, których trzeźwość przebadali policjanci, trójka była pod wpływem alkoholu. Jeden z zatrzymanych próbował przekupić funkcjonariuszy.

521c

Wynikiem niedzielnych działań było skontrolowanie 368 kierowców, z których troje prowadziło samochody, a dwoje rowery pod wpływem alkoholu. Dwoje z zatrzymanych oprócz tego, że prowadzili pod wpływem alkoholu popełniło jeszcze inne przestępstwa.

Pierwszy z nich, 30-latek z Cewic, jadąc osobowym renault miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Ponadto posiadał dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów. Drugi kierowca, który kierował samochodem toyota pod wpływem alkoholu, to 56-letni mieszkaniec Lęborka. Został on zatrzymany przed godz. 12.00 na ul. I AWP. Mundurowi zbadali kierowcę na alkoteście, który wykazał w jego organizmie ponad 2,5 promila z tendencję wzrostową. Gdy funkcjonariusze zakończyli badanie, a kierowca zorientował się, że popełnił przestępstwo, chciał uniknąć odpowiedzialności karnej i zaproponował policjantom, aby podjechali z nim do bankomatu, a następnie za 1000 zł odstąpili od czynności i puścili go wolno. Policjanci zatrzymali 56-latka i przewieźli do policyjnej celi.

Każdemu z zatrzymanych pijanych użytkowników drogi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, odebranie uprawnień i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast 56-latek po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty jazdy pod wpływem alkoholu oraz próby wręczenia łapówki policjantom w zamian za odstąpienie od zatrzymania, za co może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz