Trzeci kolejny mecz Pogoni Lębork bez porażki

29 września 2014r. | Drukuj

Przekonującym, wysokim zwycięstwem, popartym momentami efektowną grą zakończył się mecz Pogoni w 10 kolejce IV ligi. Drużyna błysnęła skutecznością, bo wykorzystała niemal wszystkie bramkowe okazje. To najwyższa wygrana lęborczan w tym sezonie, trzeci kolejny mecz bez porażki i piąty bez straconej bramki.

fot. pogon.lebork.pl

fot. pogon.lebork.pl

W trzecim meczu pod wodzą trenera Pasieki w wyjściowym składzie Pogoni zaszło kilka zmian. Miejsce w bramce zajął tym razem Paweł Krasiński. Wyjechał zagranicę Szymon Bach i przez kilka tygodni będzie nieobecny. Po miesiącu przerwy, spowodowanej kontuzją wrócił do kadry i od razu do wyjściowej „11” napastnik Damian Formela. I ten powrót okazał się kluczowy dla wygranej Pogoni.

W meczu u siebie z niżej notowaną Olimpią Pogoń była zobligowana zagrać o trzy punkty i od początku realizowała swój pomysł na grę. Dłużej utrzymywała się przy piłce, przenosząc grę na połowę gości. Niemal przez cały mecz kontrolowała przebieg spotkania, posiadając inicjatywę. Wynudził się w bramce Krasiński, bo nastawieni na kontrataki goście rzadko stwarzali zagrożenie.

– Dobry mecz w naszym wykonaniu. Jesteśmy zadowoleni z wyniku – powiedział po meczu trener Włodzimierz Pasieka. – Było widać drużynę, w której nie było słabego punktu. Wszyscy chcieli wygrać, była komunikacja, każdy pomagał. Rywale próbowali, ale graliśmy pressingiem i nie daliśmy im pograć. Rozkręcaliśmy się z minuty na minutę. Odbiór, pressing, wyprzedzanie, były sytuacje bramkowe. Coraz lepsza jest skuteczność, bo wykorzystaliśmy niemal wszystkie okazje. Zawodnicy mają radość z gry i to widać. Uważam, że będzie coraz lepiej.

Pogoń Lębork – Olimpia Sztum 4:0 (1:0)

bramki: 1:0 Mateusz Stankiewicz (‘13), 2:0 Damian Formela (‘54), Wojciech Musuła (‘70), Jędrzej Waczkowski (‘74)

Pogoń: Krasiński – Pionk, Jasiński, Musuła, Janowicz – Wesserling – Stankiewicz (‘80 Miszkiewicz), Sychowski, Byczkowski, Fudala (‘46 Waczkowski) – Formela (‘66 Naczk)

Olimpia: Więckowski – A. Hadrysiak, Roszkowski, Maciej Pietrzyk (‘80 Blejwas), Marszałkowski (‘66 Głowacki), Mateusz Pietrzyk, Kotowski, W.Pliszka, D. Pluta, Wilmański, M. Pluta

żółte kartki: Naczk, Miszkiewicz – Kotowski, Wilmański


Opublikowano w: LęborkPiłka nożnaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz