W Słupsku o morskiej energetyce wiatrowej

26 września 2014r. | Drukuj

Już w najbliższy poniedziałek w Słupskim Inkubatorze Technologicznym rozpocznie się dwudniowa konferencja Offshore pt. „Rozwój Regionów Nadmorskich”. Jest to najważniejsze wydarzenie gospodarcze, polityczne i branżowe dedykowane morskiej energetyce wiatrowej w Polsce w 2014 r.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

Podczas Konferencji, w gronie przedstawicieli rządu, parlamentu, władz samorządowych, przedstawicieli branży offshore z kraju i zagranicy oraz licznych ekspertów, organizatorzy wydarzenia będą próbowali odpowiedzieć m.in. na następujące pytania:

  • w jaki sposób zorganizować polską branżę morskiej energetyki wiatrowej aby rozwijała się przy uzasadnionych kosztach i maksymalnych korzyściach gospodarczych, w tym zwłaszcza korzyściach regionów nadmorskich?
  • kiedy powstaną pierwsze morskie farmy wiatrowe na polskich obszarach morskich?
  • kiedy i jakie działania inwestycyjne w polski przemysł morski oraz zaplecze portowe będą realizowane?
  • jakie rozwiązania systemowe i organizacyjne zostaną wprowadzone w najbliższym czasie, aby zapewnić właściwe warunki do budowy pierwszych projektów?
  • jakie doświadczenia zagraniczne możemy wykorzystać w Polsce, aby zminimalizować ryzyko i koszty inwestycyjne i zoptymalizować korzyści?

Temat morskiej energetyki wiatrowej jest ważny nie tylko z punktu widzenia gospodarki krajowej oraz bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale także z punktu widzenia rozwoju regionów nadmorskich. Morska energetyka wiatrowa może przyczynić się do powstania bazy dostawczo-produkcyjnej w oparciu o porty w Szczecinie i Świnoujściu oraz w Gdyni i Gdańsku. Z kolei na podstawie potencjału Słupska, Ustki i Darłowa może powstać centrum obsługowo-serwisowe, dzięki czemu zostaną stworzone nowe miejsca pracy tam, gdzie są one potrzebne.

Udział w konferencji „Rozwój Regionów Nadmorskich” potwierdzili m.in. Minister Środowiska – pan Maciej Grabowski, Marszałek Senatu RP – pan Bogdan Borusewicz, Dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej – pan Janusz Pilitowski, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska – pan dr Michał Kiełsznia, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku – pani Hanna Dzikowsk, Senator RP – Kazimierz Kleina oraz Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk.

Organizatorami wydarzenia są Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej i Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej. Patronem organizacyjnym wydarzenia jest Senator RP Kazimierz Kleina.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz