Donald Tusk otworzy biuro krajowe w Gdańsku?

26 września 2014r. | Drukuj

Donald Tusk, Przewodniczący Rady Europejskiej zamierza swoje biuro krajowe otworzyć w Gdańsku. Trzeba jednak wybrać jak najlepszą lokalizację.

facebook/Paweł Adamowicz

facebook/Paweł Adamowicz

W miniony weekend były premier wraz z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem wybrali się na spacer po mieście w celu poszukiwania odpowiedniej lokalizacji dla biura krajowego Donalda Tuska. Przewodniczący Rady Europejskiej jest zainteresowany pomieszczeniami w centrum miasta.

Były prezydent Lech Wałęsa wyszedł z propozycją, że udostępni Tuskowi swoje biuro w Zielonej Bramie, gdyż sam przeniósł się do Europejskiego Centrum Solidarności. Na razie możliwe lokalizacje nie są jednak zdradzane.

Paweł Adamowicz jest bardzo zadowolony z faktu, że Donald Tusk rozważa otwarcie swojego biura właśnie w Gdańsku. Według niego dzięki temu miasto stałoby się miejscem ważnych wydarzeń politycznych.

Oficjalną siedzibą Tuska będzie Bruksela, gdzie obraduje Rada Europejska. Były premier obowiązki przewodniczącego przejmie 1 grudnia. Będzie pełnił funkcję przez dwa i pół roku.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz