Zła sytuacja słupskiej uczelni. Powód: Zbyt mała liczba chętnych na studiowanie

24 września 2014r. | Drukuj

Aż cztery kierunki nie zostały utworzone w tym roku z powodu małej liczby chętnych do studiowania na słupskiej uczelni. To poważny sygnał na to, że Akademia Pomorska przechodzi poważny kryzys. W tym roku uczelnia przyjęła w swoje mury tylko 1100 studentów. To najgorszy wynik w historii.

Akademia Pomorska

fot. wikipedia

Uczelnia zrezygnowała z czterech kierunków studiów. Na Akademii Pomorskiej nie można już studiować: historii, kulturoznawstwa, ochrony środowiska oraz edukacji techniczno-informatycznej. W zeszłym roku uczelnia przyjęła 1200 żaków i to już był wyraźny sygnał na pogarszającą się sytuację.

Władze uczelni twierdzą, że większość maturzystów wybiera większe miasta takie jak: Gdańsk czy Poznań, bo to daje im możliwość wyrwania się z miasta i znalezienie pracy.

Ci, którzy zdecydują się studiować na słupskiej uczelni, dokumenty mogą złożyć do 30 września w głównej siedzibie Akademii Pomorskiej przy ul. Boh. Westerplatte 64.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz