Monodram Stanisława Miedziewskiego zwycięża w Warszawie

22 września 2014r. | Drukuj

Monodram „Od przodu i od tyłu” wyreżyserowany przez Stanisława Miedziewskiego z rolą Mateusza Nowaka został wybrany najlepszym spektaklem na 12. Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie.

mat. prasowy

mat. prasowy

Spektakl, prezentowany był po raz pierwszy w Teatrze Rondo 27 marca br. podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Przedstawienie powstało w kooperacji z DDK Lublin.

Jest to sceniczna adaptacja powieści Karola Zbyszewskiego „Niemcewicz od przodu i tyłu” w opracowaniu Stanisława Miedziewskiego i Mateusza Nowaka.

Treść monodramu skoncentrowana jest wokół XVIII-wiecznej Polski w przededniu jej upadku. W swej pracy Karol Zbyszewski wyśmiewa z równą werwą polityków ze zwalczających się obozów, duchowieństwo, wojsko, nie oszczędzając też króla ani głównego bohatera, autora „Powrotu posła”. Wykpiwa pijaństwo, lenistwo, lekkomyślność, zamiłowanie do pustego frazesu i gestu, dewocję, pieniactwo polityczne i inne przywary, całe społeczeństwo czyniąc w jakimś sensie odpowiedzialnym za klęskę rozbiorów.

Gratulujemy!

Redakcja Gazety Kaszubskiej


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz