Mini-browar na bulwarze Nadmorskim

18 września 2014r. | Drukuj

Już niedługo Gdynia będzie mogła pochwalić się własnym piwem, warzonym w mini-browarze. Jego budowa ruszyła na początku września na bulwarze Nadmorskim.

gdynia.pl (wizualizacja)

gdynia.pl (wizualizacja)

W Polsce moda na lokalne browary nastała kilka lat temu. Konsumenci zaczęli poszukiwać nowych smaków, które miały urozmaicić przewidywalną ofertę największych producentów. Efektem było powstawanie mini-browarów gastronomicznych, serwujących piwo produkowane na miejscu. Wkrótce jednym z nich będzie Browar Port Gdynia.

Browar powstanie w budynku zlokalizowanym u wejścia na bulwar Nadmorski. Zajmie powierzchnię nieco ponad 800 m², a ściana frontowa osiągnie długość 56 metrów. Znajdą się w nim trzy sale: browarniana, której atrakcją ma być widok na kadzie warzelne, restauracyjna, gdzie oprócz ugaszenia pragnienia będzie można coś przekąsić, oraz najmniejsza, 35-metrowa, z przeznaczeniem na konferencje i spotkania biznesowe. Jednym z atutów miejsca, zwłaszcza latem, ma być możliwość raczenia się złocistym trunkiem na znajdującym się na dachu tarasie z widokiem na morze.

Budowa rozpoczęła się 1 września i ma potrwać 18 miesięcy.  W marcu przyszłego roku budynek będzie gotowy w stanie surowym. Otwarcie zaplanowano na maj 2016 roku. Przedstawiciele inwestora – spółki Browar Portowy z Gdyni – liczą jednak, że uda się ten termin wyprzedzić, tak by pierwsi klienci mogli napić się gdyńskiego piwa jeszcze przed końcem 2015 roku.

W budynku będzie 10 kadzi, co rocznie pozwoli na wyprodukowanie około 1000 hektolitrów 3 lub 4 gatunków napoju. Podstawowymi składnikami gdyńskiego piwa mają być: woda, słód, chmiel i drożdże. Z tej mieszanki piwowar skomponuje unikalny napój, który powstanie bez dodatku jakichkolwiek przyspieszaczy i chemicznych środków konserwujących. Wyroby Browaru Port Gdynia będzie można nie tylko konsumować na miejscu, ale też kupić i zabrać ze sobą. Być może staną się popularną pamiątką lub prezentem z Gdyni.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz