Lęborski inkubator szansą dla młodych przedsiębiorców

17 września 2014r. | Drukuj

Wczoraj  w biurowcu przy ul. Krzywoustego 1 w Lęborku otwarto Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości. Celem Inkubatora jest pomoc dla nowo tworzących się i krótko istniejących firm, zwłaszcza tych o charakterze innowacyjnym.

UM Lębork

UM Lębork

Inkubator Przedsiębiorczości to inwestycja zrealizowana w ramach projektu „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach”. W każdym z tych miast powstał Inkubator z tym samym wyposażeniem i aranżacją. Takie miejsca są niezwykle ważne i pomocne dla młodych przedsiębiorców.

Lęborski inkubator mieści się na III piętrze dawnego biurowca „ZWARU”. Prace budowlane obejmowały wymianę okien, instalacji wewnętrznych, montaż kolektorów słonecznych, wykonanie wentylacji mechanicznej i instalacji oddymiania oraz dachu. W ramach prac budowlanych ocieplono cały budynek i wykonano nową elewację. Inkubator został wyposażony w meble i sprzęt informatyczny. Przedsiębiorcy chcący skorzystać z jego usług mają do dyspozycji w pełni wyposażone pomieszczenia biurowe.

W wyniki otwartego konkursu operatorem Inkubatora w Lęborku zostało konsorcjum firm z Bytowa: Twin Media i Prywatne Centrum Edukacyjne MARMOŁOWSKI. Tadeusz Marmołowski, dyrektor PCE Marmołowski przedstawił ofertę Inkubatora. Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą lub prowadzący ją krócej niż 3 lata będą mogli na warunkach preferencyjnych wynajmować powierzchnię biurową, korzystać z doradztwa biznesowego, księgowego, marketingowego czy promocyjnego. Ciekawą propozycją jest biurko z komputerem na godziny czy sala, którą można wynająć na spotkania biznesowe czy negocjacyjne. E-sekretariat to z kolei oferta wirtualnego adresu i biura w którym pracownicy Inkubatora mogą odbierać firmową pocztę, na życzenia skanować ją i wysyłać elektronicznie do przedsiębiorców.

Na uroczystość otwarcia przybyli przedstawiciele partnerów projektu: Janina Kwiecień Starosta Kartuski, Ryszard Sylka Burmistrz Bytowa, Kazimierz Stoltmann Zastępca Burmistrza Kościerzyny oraz Sekretarz Kościerzyny Sławomir Szkobel.

Projekt „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach”, w 75% został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Pozostałe 25% kosztów to wkład własny Gminy Miasta Lębork.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz