Bajkowy Festyn Rodzinny w Kościerzynie

16 września 2014r. | Drukuj

21 września w Kościerzynie odbędzie się bajkowa impreza dla dzieci organizowana w ramach kampanii społecznej „Kaszubskie Bajania”. Start o godzinie 14.00.

akademiabajkikaszubskiej.pl

akademiabajkikaszubskiej.pl

Kaszubskie Bajania to kampania społeczna, która powstała z myślą o dzieciach, aby już od najmłodszych lat zapoznawały się z dziedzictwem kulturowym Kaszub. Celem kampanii między innymi jest podniesienie świadomości w społeczeństwie o roli czytania dzieciom.

W ramach kampanii odbywają się spotkania z dziećmi w przedszkolach, domach dziecka i szpitalach, podczas których lektorzy czytają dzieciom bajki, a także opowiadają o pięknych zwyczajach i obrzędach kaszubskich. Najważniejszym wydarzeniem  Kaszubskich Bajań jest organizowany Bajkowy Festyn Rodzinny z grami, zabawami, konkursami i występami zespołów dziecięcych.

mat. prasowe

mat. prasowe

W Kościerzynie na dzieci czeka więc wiele atrakcji. Na scenie zaprezentuje się m.in. taneczny zespół Rytm, który zobaczyć można m.in. w kaszubskiej wersji przeboju Pharella Williamsa „Happy”. Pojawi się też grupa Młoda Kościerzyna, dziecięce zespoły muzyczne oraz zaproszeni goście, którzy w duetach czytać będą bajki regionalne. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Strzecha, reprezentujący scenę lokalną.

Podczas Festynu 21 września promowany będzie też najnowszy audiobook „Najpiękniejsze bajki i baśnie kaszubskie” cz. 4! Na ostatniej płycie z krótkimi formami literackimi zmierzyli się m.in. Abelard Giza, Julia Pietrucha, Paweł Huelle i Bernard Szyc. Ilustrację dźwiękową do czytanych bajek stworzyła doskonała formacja Almost Jazz Group.


Opublikowano w: RegionWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz