Prezydent powierzył Ewie Kopacz misję tworzenia rządu

15 września 2014r. | Drukuj

Dziś w Belwederze prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z  marszałek Sejmu Ewą Kopacz i powierzył jej misję tworzenia nowego rządu.

wikipedia.org

wikipedia.org

O godzinie 12.00 rozpoczęło się spotkanie Prezydenta z marszałek Ewą Kopacz, kandydatką na premiera. Tematem rozmowy miały być sprawy obronności i bezpieczeństwa Polski w związku z aktualną sytuacją za naszą wschodnią granicą. Omawiana miała być również kwestia dotycząca składu nowego rządu. Na razie nazwiska przyszłych ministrów nie są znane. Według zapewnień Ewy Kopacz, Prezydent ma je poznać jako pierwszy.

O powierzeniu Ewie Kopacz misji tworzenia nowego rządu poinformowano po spotkaniu na wspólnym briefingu. Powołanie nowego rządu ma nastąpić 22 września przed wylotem prezydenta na sesję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

Dymisja Donalda Tuska została przyjęta przez prezydenta 11 września. Od tego momentu są dwa tygodnie na powołanie nowego gabinetu. Po powołaniu nowy prezes Rady Ministrów ma 14 dni na wygłoszenie expose i uzyskanie wotum zaufania w Sejmie.


Opublikowano w: PublicystykaWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz