Policjanci ewakuowali mieszkańców z bloku, w którym groziła eksplozja

12 września 2014r. | Drukuj

Policjanci z Lęborka przez kilka godzin zabezpieczali miejsce gdzie doszło do zapalenia się butli z acetylenem. Mundurowi i strażacy ewakuowali wszystkich mieszkańców z bloku na ul. Wyszyńskiego z uwagi na realne zagrożenie bardzo dużą eksplozją.

[youtube_sc url=http://youtu.be/Pg-UxzqVcF4]

W piątek kilka minut po godzinie 9 dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnym wybuchu gazu w bloku przy ul. Wyszyńskiego 4. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci, strażacy i służby ratunkowe. Policjanci, którzy przyjechali już po chwili na miejsce, wspólnie ze strażakami przeprowadzili sprawną ewakuację wszystkich mieszkańców bloku w związku z realnym zagrożeniem dużej eksplozji. Jak poinformowali strażacy w pomieszczeniach piwnicznych doszło do zapalenia butli z acetylenem podczas prac remontowych. Po przeprowadzonej ewakuacji policjanci zabezpieczali przez prawie 3 godziny teren uniemożliwiając dostęp do miejsca zdarzenia osobom postronnym. Po zakończonej akcji strażaków do pomieszczeń, w których doszło do zapalenia butli z acetylenem, weszli policjanci grupy dochodzeniowej z technikiem kryminalistyki i przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Policjanci sprawdzili również stan trzeźwości pracowników prowadzących remont w piwnicy bloku – byli trzeźwi.

W toku prowadzonego postępowania policjanci z Lęborka będą wyjaśniać jak doszło do zapalenia się butli i czy nie zostały naruszone przepisy bezpieczeństwa, których następstwem mogła być eksplozja i narażenie dużej ilości ludzi na utratę życia i zdrowia.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz