Grzyby, jałowiec, borówka inspiracją Gdyńskiego Przysmaku

10 września 2014r. | Drukuj

Falujące śledzie przypominały o morskim charakterze miasta, a ceviche zabrały nas w daleką kulinarną podróż do Peru. Życie osłodziły ciasteczkowe lizaki i lody „Bursztynowy szlak”. Wymienione potrawy, to zwycięzcy poprzednich edycji konkursu Gdyński Przysmak organizowanego przez Agencję Rozwoju Gdyni. Teraz przyszedł czas na nowe danie, które oczaruje gdyńskie podniebienia.

fot. Wikimedia

fot. Wikimedia

Kto w tym roku popisze się daniem, które zachwyci jury? O tym przekonamy się już niedługo, bo właśnie ruszyła czwarta odsłona tego wydarzenia. Bogactwo lasów i ogrodów przełomu lata i jesieni – tak brzmi motyw przewodni, którym powinni się kierować wszyscy kulinarni amatorzy, marzący o udziale w konkursie.

Poprzednie edycje ograniczały się do stworzenia przystawki, deseru i dania głównego. Teraz panuje pełna dowolność, warunkiem jest wykorzystanie w potrawie tego, co zrodziła leśna lub ogrodowa natura. Przygotowując potrawę należy oczywiście pamiętać o inspiracjach gdyńskich i biorąc pod uwagę bliskość Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, kaszubski rodowód miasta, czy koloryt gdyńskich ogrodów i ogródków, nie powinno być z tym problemu – mówi Witold Okun z Agencji Rozwoju Gdyni.

Dalsze zasady są równie proste. Gotowej potrawie należy zrobić zdjęcie, a następnie przesłać wraz z przepisem na adres [email protected], lub do siedziby ARG (Al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia) do 22 września. Potrawy będą oceniać gdyńscy restauratorzy, a laureatów atrakcyjnych nagród poznamy podczas VI Weekendu Kulinarnego Gdyni, który odbędzie się w dniach 26-28 września.


Opublikowano w: GdyniaTwój styl z GKWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze