Premier Tusk kończy przygodę z rządem

10 września 2014r. | Drukuj

Premier Donald Tusk żegna się z posadą szefa rządu. Wczoraj złożył na ręce prezydenta Bronisława Komorowskiego dymisję. Jest to naturalna konsekwencja nominacji Tuska na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej.

fot. platforma.org

fot. platforma.org

Prezydent Komorowski ma formalnie przyjąć dymisję po swoim powrocie z wizyty w Berlinie, a więc w czwartek. Wtedy też ma spotkać się z kandydatką koalicji PO-PSL na premiera, obecną Marszałek Sejmu RP Ewą Kopacz. Zgodnie z Konstytucją, od tego momentu przyszła premier będzie miała 14 dni na przedstawienie propozycji składu swojego gabinetu.

Następnie ustawa zasadnicza przewiduje kolejne 14 dni na przedstawienie przez nową szefową rządu programu działania i uzyskanie wotum zaufania od Sejmu. Wotum udzielane jest bezwzględną większością głosów przy obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Przy zachowaniu konstytucyjnych terminów, do głosowania nad wotum powinno dojść najpóźniej 9 października.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz