Deszcz nagród dla instruktorów Słupskiego Ośrodka Kultury

09 września 2014r. | Drukuj

5 i 6 września Słupsk oficjalnie świętował wyróżnienie naszego miasta Nagrodą Europy. W tym samym czasie Słupski Ośrodek Kultury także doczekał się prestiżowych wyróżnień. Za wieloletnią i owocną pracę na rzecz kultury i sztuki, aż troje instruktorów SOK zostało wyróżnionych, nagrodami Ministra Kultury, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta.

Stanisław Miedziewski podczas wręczania orderu (fot. Jadwiga Girsa-Zimna)

Stanisław Miedziewski podczas wręczania orderu (fot. Jadwiga Girsa-Zimna)

Nagrody otrzymali: Stanisław Miedziewski, Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska oraz Maria Hasiec. Wręczenie nagród było niespodzianką i wielkim zaskoczeniem dla wszystkich zainteresowanych. Wybitny reżyser – Stanisław Miedziewski otrzymał wyróżnienie Marszałka Województwa tuż po premierze swojej najnowszej produkcji – sztuki „Zabawa” wg Mrożka. W wypełnionym po brzegi Rondzie – uznanie dla artysty zwieńczyły owacje na stojąco. Najbardziej zaskoczona mogła być Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska, którą nagroda Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Małgorzaty Omilanowskiej, zastała w kostiumie i na szczudłach, gdy odbierała brawa za widowisko „Kukier” w jej reżyserii, w którym to zagrała jedną z ról.

W jubileusz 25-lecia pracy w Pracowni Batiku znakomicie wpisała się nagroda dla Marii Hasiec. Założycielka Pracowni, niestrudzona instruktor i animatorka kultury, odebrała wyróżnienia podczas wernisażu wystawy batiku w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Ćwierćwiecze istnienia Pracowni to także 25 lat pracy twórczej Marii Hasiec, za co otrzymała dowód wdzięczności i uznania Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Słupska.

Galeria

fot. Jadwiga Girsa-Zimna


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz