Inwestycja w Gdyni za 11mln zł zakończona. Szkoła Muzyczna dwukrotnie większa

08 września 2014r. | Drukuj

Przebudowa i rozbudowa Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia zakończona.

mat. prasowe

mat. prasowe

Pierwsze przygotowania do remontu i rozbudowy istniejącej w tym samym nieremontowanym budynku od lat 50 zeszłego wieku szkoły planowano już w 2008 roku. Projekt wykonawczy zrobiono w 2010, a przetarg na roboty budowlane rozstrzygnięto w styczniu 2013r. by w lutym tego samego roku rozpocząć inwestycję.

Dzięki przebudowie i rozbudowie Szkoła zyskuje przeszło 1, 7tys metrów kwadratowych powierzchni, czyli rozrosła się ponad dwukrotnie (z 1,1tys.m2 do 2,8tys.m2 powierzchni)!

Dzięki inwestycji szkoła i miasto mają m.in. nową salę koncertową na ponad 200 osób z możliwością rejestracji audiowizualnych oraz 41 nowych sal dydaktycznych, studio nagraniowe, salę organową, egzaminacyjną i in. W szkole uruchomione zostają trzy nowe kierunki nauczania w tym innowacyjny przedmiot Muzyka Kaszubska. Szkoła będzie mogła przyjąć większą liczbę uczniów. Obiekt został także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w nowe meble, sprzęty i instrumenty muzyczne.

Inwestycja kosztowała 11 377 910zł i była dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 (priorytet XI – Kultura i dziedzictwo kulturowe, działanie 11,3 – Infrastruktura szkolnictwa artystycznego w wysokości 5 541 779zł.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz