Nagroda Europy dla Słupska. Wielka parada radości

07 września 2014r. | Drukuj

Słupsk oficjalnie dołączył do grona 71 europejskich miast, które cieszą się tak prestiżowym wyróżnieniem jakim jest Nagroda Główna Rady Europy. Nietuzinkowa nagroda przyznawana jest od ponad 60 lat. Dotychczas tylko 3 polskie miasta otrzymały taką nagrodę, są to: Gdynia, Częstochowa oraz Katowice.

fot. GK

fot. GK

W trakcie sesji radni przez aklamację przyjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie przystąpienia Miasta Słupsk do Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy z siedzibą w Ankarze. Po sesji wszyscy zebrani zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, wpisali się także do księgi pamiątkowej Miasta Słupska.

Po sesji, uroczystości przeniosły się przed ratusz gdzie Axel Fischer oficjalnie wręczył Maciejowi Kobylińskiemu, prezydentowi miasta Nagrodę Europy. Przewodniczący Podkomisji ds. Nagrody Europy mówił jak ważna jest to statuetka i jak wiele pracy trzeba było włożyć, aby ją otrzymać. Oprócz nagrody Axel Fischer wręczył prezydentowi czek na kwotę 10 tysięcy euro, za które słupska młodzież będzie mogła pogłębiać wymianę z miastami partnerskimi.

Po oficjalnej części uroczystości, parada radości powędrowała ulicami miasta. Świętowanie zakończyło się pokazem fajerwerków oraz koncertami muzycznymi.

Galeria

fot. GK


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze