Wandale odpowiedzą za zniszczenie kapliczki

05 września 2014r. | Drukuj

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku wyjaśnili sprawę zniszczenia kapliczki z figurką Jezusa i obrazem Świętych znajdująca się w pobliżu kościoła w Kobylnicy. Sprawcami okazali się dawaj mieszkańcy tej gminy.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

Do zniszczenia kapliczki w Kobylnicy doszło w miniony piątek. Proboszcz pobliskiej parafii kościoła widząc wybitą szybę w tym obiekcie natychmiast zawiadomił policjantów. Dyżurny skierował na miejsce funkcjonariuszy, którzy podczas oględzin zabezpieczyli leżącą kilkanaście metrów dalej zniszczoną figurkę Jezusa i obraz z wizerunkiem świętych. Uszkodzenia wskazywały na umyślne działanie sprawców. Pokrzywdzony proboszcz kościoła wycenił straty na 700 złotych.

Policjanci zajmując się sprawą przesłuchiwali świadków oraz zbierali informacje mające pomóc w wyjaśnieniu tego aktu wandalizmu. Na ich podstawie już w poniedziałek wytypowano dwie osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Wczorajsze działania śledczych doprowadziły do zatrzymania pierwszego ze sprawców-okazał się nim 28-letni mieszkaniec gminy Kobylnica. Dzisiaj rano zatrzymano kolejnego ustalonego sprawcę, którym jest 21-letni mieszkaniec tej samej gminy.

– Obaj z zatrzymanych zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia i obiektu kultu religijnego. Tłumaczyli policjantom, że wracali z imprezy urodzinowej na której spożywali alkohol co według nich to wpłynęło na ich zachowanie. Teraz konsekwencje będą surowe, gdyż kodeks karny za te przestępstwa przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności – relacjonuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja[email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz