25-lecie Pracowni Batiku Słupskiego Ośrodka Kultury

04 września 2014r. | Drukuj

W tym roku Pracownia Batiku Słupskiego Ośrodka Kultury świętuje ćwierćwiecze swojego istnienia. Z tej okazji zapraszamy do Centrum Aktywności Twórczej w Ustce na jubileuszową wystawę, która otwarta zostanie 6 września. Ekspozycję będzie można oglądać do 21 września br.

fot. SOK

fot. SOK

Na wystawie prezentowane będą batiki wykonane przez dzieci i młodzież, pracującą pod kierunkiem, założycielki i instruktorki Pracowni, pani Marii Hasiec. W różnorodnej tematyce prac dominują motywy związane z przyrodą i kulturą Indonezii. Na wystawie zobaczyć można również prezentację multimedialną, ukazującą szczegółowo długotrwały proces powstawania batiku oraz plansze prezentujące historię i dokonania Pracowni Batiku.

Honorowy Patronat nad obchodami jubileuszu sprawują: Ambasador Republiki Indonezji w Polsce Darmansjah Djumala, Prezydent Miasta Słupska Maciej Kobyliński oraz Burmistrz Miasta Ustka Jan Olech.

Pracownia Batiku powstała w 1989 roku Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Słupsku. Wraz z likwidacją województwa słupskiego trafiła do Słupskiego Ośrodka Kultury. Od początku swego istnienia związana z osobą Marii Hasiec – absolwentki Wyższej Szkoły Plastycznej w Gdańsku, pasjonatki i znawczyni kultury i sztuki Indonezji. Od 25 lat Pracownia funkcjonuje, jako miejsce będące nie tylko szkołą znakomitych plastyków i plastyczek ale również, jako unikalny w skali całego kraju, łącznik pomiędzy sztuką polską a indonezyjską.

Najważniejsze dotychczasowe wystawy Pracowni: trzy wystawy w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Udział w Międzynarodowej Wystawie „Woskiem Malowane. Batik jawajski i polski.” – Muzeum Etnograficzne w Warszawie. Udział w Międzynarodowych Wystawach Muzeum Azji i Pacyfiku pt. „Lhasa apso moja miłość” i „Kustosz i jego miłość”. Pięć wystaw Pracowni Batiku w Indonezji: Jakarta, Bandung, Jogyakarta, Surabaja. Udział w wystawach w Stanach Zjednoczonych , Czechach, Egipcie, Danii, Rosji, Hiszpanii.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz