Słupscy uczniowie rozpoczęli rok szkolny

01 września 2014r. | Drukuj

Przeszło 14 000 słupskich uczniów rozpoczęło dzisiaj nowy rok szkolny. Miejska inauguracja roku szkolnego odbyła się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów. Podczas uroczystości wystąpił słupski chór „Fantazja”.

fot. GK

fot. GK

– Witam serdecznie przybyłych na dzisiejszą uroczystość gości, a w szczególności uczniów słupskich szkół tak licznie przybyłych na dzisiejszą Miejską Inaugurację Roku Szkolnego 2014/2015 – mówiła Krystyna Lewandowska, dyrektor SP nr 5 w Słupsku.

W tym roku do szkół podstawowych zawitali sześciolatkowie, którzy urodzili się w pierwszej połowie 2008 roku. A to za sprawą przepisów wprowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jak podaje Wydział Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Słupska, w klasach pierwszych będzie się uczyć, aż 418 sześciolatków. Wszystkich pierwszoklasistów będzie 1069.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz