Syn Ziemi Kaszubskiej Prezydentem Europy - GazetaKaszubska.pl

Syn Ziemi Kaszubskiej Prezydentem Europy

Wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej jest ogromnym sukcesem Polski. Sukces ten spotkał się z wysokim uznaniem głównych polityków współczesnej Europy. Nowy Prezydent Europy daje duże możliwości dla naszego kraju. Bardzo cieszy fakt, że syn Ziemi Kaszubskiej, Pomorza współtworzyć będzie przyszłość Europy.
Syn Ziemi Kaszubskiej Prezydentem Europy Jan Kulas
 
Członek Rady Naczelnej ZKP, były poseł RP trzech kadencji.
01 września 2014r.

Po 10 latach członkostwa Polski w Unii Europejskiej doczekaliśmy się wielkiego sukcesu naszego rodaka. Polski premier Donald Tusk został przewodniczącym Rady Europejskiej. Innymi słowy będzie Prezydentem Europy. Cieszy nie tylko skuteczność polityczna, ale styl sukcesu Donalda Tuska. Albowiem został jednomyślnie wybrany na Prezydenta Europy po licznych wcześniejszych perswazjach i namowach najbardziej wpływowych polityków Unii Europejskiej. To poświadcza ogromne zaufanie do Donalda Tuska w Europie. Wybrano go Prezydentem Europy na być może najtrudniejszy okres naszych kontynentalnych dziejów. Ten fakt mówi sam za siebie. Osobisty sukces Donalda Tuska, jego autorytet – jest niewątpliwie poświadczeniem silnej pozycji Polski w Europie. Po prostu Europa anno domini 2014 bardzo się z Polską liczy. I jak się wydaje, cieszy to nawet opozycję polityczną w naszym kraju.

Od wyboru Jerzego Buzka na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego nie mieliśmy podobnego sukcesu. Prezydent Europy jest nawet wyżej notowany z uwagi na znaczenie jego stanowiska w gremiach wykonawczych Wspólnoty Europejskiej. Jako Polacy możemy być dumni i mieć prawo satysfakcji z sukcesu D. Tuska. Dla Kaszub, Pomorza – to niezwykłe i nadzwyczajne wyróżnienie. Syn Ziemi Kaszubskiej i Pomorskiej współdecydować będzie o losach Europy! O tym nie marzył nawet Lech Bądkowski, nasz przecież wielki wizjoner. Trzymam kciuki na nowego Prezydenta Europy i jestem przekonany, że przed nami kolejne sukcesy.

Jan Kulas


Opublikowano w: Komentarze i opinie
Tagi: ,
 
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz