Polski rząd popiera skargę Gdyni ws. lotniska Gdynia-Kosakowo

01 września 2014r. | Drukuj

Rząd polski poparł skargę Gminy Gdynia do Sądu Unii Europejskiej w sprawie decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej lotniska Gdynia – Kosakowo. Rząd zapoznał się z zarzutami, jakie sformułowała Gdynia i uznając ich słuszność podjął decyzję dotyczącą udziału w procesie i wsparcia miasta, w celu obrony interesu państwa polskiego. Rząd RP, wystąpił do Sądu Unii Europejskiej z wnioskiem o przyjęcie interwencji ubocznej.

fot. airport.gdynia.pl

fot. airport.gdynia.pl

Interwencja uboczna to instytucja prawa, która z ważnych powodów umożliwia zainteresowanemu podmiotowi przystąpienie do procesu po jednej ze stron, mimo ze sam ten podmiot stroną nie jest. Ponieważ Sąd Unii Europejskiej wydał w ostatnich dniach orzeczenie wyrażające zgodę, Rzeczpospolita Polska będzie brała udział w luksemburskim procesie, wspierając gminę Gdynia.

W ostatnim czasie Sąd wydał także postanowienie oddalające wniosek Gdyni o tymczasowe wstrzymanie wykonania decyzji Komisji Europejskiej. U podstaw decyzji Sądu legła głęboka niespójność polskiego prawa upadłościowego z prawem unijnym. Postanowienie to niczego nie przesądza i zawsze może zostać zmienione. Gdynia rozważa złożenie kolejnego wniosku o wstrzymanie, w którym podniesie nowe pojawiające się argumenty, co może wpłynąć na wydanie oczekiwanego przez miasto orzeczenia.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz