Żeglarski wieczór w łebskiej bibliotece

28 sierpnia 2014r. | Drukuj

Dziś w 57. rocznicę wypłynięcia z Łeby świerkowej tratwy NORD w legendarny rejs do Szwecji, biblioteka miejska zaprasza na żeglarski wieczór przy tratwie w sali historii Łeby na poddaszu biblioteki.

mat. prasowe

mat. prasowe

W programie wieczoru pokaz fragmentu Polskiej Kroniki Filmowej z 1957 r. z wypłynięcia tratwy NORD oraz głośne przeczytanie opowiadania „Tratwą przez Bałtyk, a nawet dookoła świata” Andrzeja Urbańczyka, pomysłodawcy i kapitana rejs. Ponadto m.in. zaprezentowane zostaną modele tratwy NORD będące w zbiorach specjalnych biblioteki, przedstawione będą żeglarskie i pisarskie dokonania Andrzeja Urbańczyk, jak również będzie można oddać się wspólnemu śpiewaniu szant i piosenek morskich.

Goście poznają również czarnego kota o imieniu Nordek, utrzymywanego przy bibliotece ze środków za sprzedane w „kocim sklepiku” książki Urbańczyka. Start o godzinie 18.00. Wstęp wolny.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaLębork
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz