23 mln dla Słupska na transport miejski

26 sierpnia 2014r. | Drukuj

Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał dla Słupska 23 mln zł z unijnych dotacji. Ogromna pula pieniędzy zostanie spożytkowana na projekt pod nazwą „ Wzrost atrakcyjności systemu transportu zbiorowego na obszarze miasta Słupska”. W ramach projektu miasto zakupi między innymi 18 nowoczesnych autobusów, w tym 5 zasilanych gazem CNG.

fot. GK

fot. GK

Powstaną także elektroniczne tablice przy przystankach autobusowych, które będą informować pasażerów o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu. Odbędzie się przebudowa przystanków autobusowych tworzących węzeł przesiadkowy „Dworzec Kolejowy i Autobusowy” na ul. Kołłątaja i Wojska Polskiego z dostosowaniem ich do potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z montażem na 7 przystankach nowoczesnych, oświetlonych wiat autobusowych.

– Cieszę się, że te pieniądze, które mieliśmy otrzymać na akwapark, trafiły na bezpieczny projekt – mówi poseł Konwiński, który wraz z senatorem Kleiną zabiegał o przyznanie dotacji.

Rowerzyści i piesi mogą liczyć na dostęp do zintegrowanego węzła przesiadkowego poprzez przebudowę i budowę niektórych elementów drogi rowerowej z ciągiem pieszym Szczecińska – Sobieskiego – 3 Maja – Kołłątaja (nawierzchnie bitumiczne z nakładkami antypoślizgowymi na przejazdach rowerowych) oraz połączenia największych osiedli mieszkaniowych (Os. Niepodległości, Os. Piastów, Os. Sobieskiego, Os. Batorego) z centrum miasta i dworcami PKP i PKS.

Prace związane z projektem mają rozpocząć się już w październiku i będą dotyczyć ścieżki rowerowej  na ul. Szczecińskiej, 3 Maja i Kołłątaja. Całość projektu ma zostać zakończona we wrześniu przyszłego roku.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz