Trocie biorą w Lęborku

13 stycznia 2011r. | Drukuj

Ponad 80 cm długości miała troć, którą złowił w Lęborku wędkarz z Olsztyna. W  VII Ogólnopolskich Zawodach w Wędkarstwie Muchowym „Troć Łeby 2011” wzięło udział 106 wędkarzy z całej Polski. 

fot. A. Owsiejko: Zwycięzca zawodów "Troć Łeby 2011"

Zwycięzcą dwudniowych zawodów  na rzece Łebie (od mostu drogowego przy al. Wolności w Lęborku do mostu Izbica-Gać) został Adam Owsiejko. Wędkarz  z Olsztyna  złowił troć o długości 80,5 cm. Zdaniem organizatorów imprezy jest to  druga tak duża ryba złowiona w całej historii zawodów na rzece Łebie.  Podobnie jak w ubiegłych latach, odbył się także  konkurs, w którym wędkarze po złapaniu wrzucali ryby z powrotem do wody. Nagrodę za największą złowioną i wypuszczoną na wolność rybę zdobył Michał Wojciechowski, który złowił troć o długości 62,3 cm. Połowy troci wędrownych i łososi rozpoczęły się 1 stycznia po trzymiesięcznej przerwie ochronnej. Ryby te wpływają na tarło z Bałtyku do zaledwie  kilku pomorskich rzek. Po złożeniu ikry wracają do morza. Właśnie podczas tej wędrówki wędkarze czekają na największą zdobycz.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz